F- ja D-junnut turnauksissa 25. ja 26.1.

26.1.2025

Pieksämäellä Partion jäsentenvälisessä ottelussa pisteet jaettiin 1-1.
Pieksämäellä Partion jäsentenvälisessä ottelussa pisteet jaettiin 1-1.
Partio4 - ZZ-Toivala 0-2
Partio4 - ZZ-Toivala 0-2
Kuhmon Kiva - Partio4 2-0. Kotiyleisöä oli komeasti paikalla n. 40 henkeä.
Kuhmon Kiva - Partio4 2-0. Kotiyleisöä oli komeasti paikalla n. 40 henkeä.
Partio4 erätauoilla. Valmentajina Eveliina ja Petra.
Partio4 erätauoilla. Valmentajina Eveliina ja Petra.
Venla: Aloituslupa
Venla: Aloituslupa
Anita: Aikalisä!
Anita: Aikalisä!
Ronja: Pallo kentässä!
Ronja: Pallo kentässä!

Viisi Partion juniorijoukkuetta pelasi viikonloppuna: F-juniorit kävivät Kiteellä, D1 ja D2 olivat Pieksämäellä, D3 ajoi Savonlinnaan ja D4 sai pelata kotisalissaan.

Äffät Kiteellä

Lentisperhaan pienimmät, eli F-juniorit pelasivat lauantaina 25.1. Kiteellä.

F-pelit: https://tulospalvelu.lentopallo.fi/category/FIta!vb2024f/group/3/

D-tyttöjen B-pooliturnaus Pieksämäellä

D-tytöt matkasivat lauantaina kahden joukkueen voimin Pieksämäelle Aluesarjan B3-pooliturnaukseen. Tällä kerralla 2-joukkue oli paremmalla pelipäällä voittaen koko turnauksen saldonaan kaksi voittoa ja kaksi tasapeliä. Turnausvoiton myötä Partio2 nousi A-pooliin. Myös 1-joukkue pelasi turnauksensa tappioitta, mutta neljä tasapeliä jätti joukkueen niukasti kolmanneksi ja siten jatkamaan B-poolitasolla. 

Pieksämäen ottelutulokset: https://tulospalvelu.lentopallo.fi/category/TD!vb2024isuomi/group/16/

D-Tiikerisarjaa Savonlinnassa ja Outokummussa

Kevätkaudella myös alueen Tiikerisarjassa siirryttiin pelaamaan pooleissa. Partio3 osallistui Tommi Nevalaisen johdolla 1B-pooliturnaukseen Savonlinnassa. Tasaisesta otteluista heltisi yksi voitto ja Kaksi tappiota.

 Savonlinnan ottelut: https://tulospalvelu.lentopallo.fi/category/TDT!vb2024isuomi/group/5/

Sunnuntaina pelattiin Tiikerisarjan 1A-poolia Outokummussa. Nuoremmista D-junioreista koostuva Partio4 joutui taipumaan kaikille vastustajilleen, mutta joukkueen pelitaidot ovat selkeästi kehittyneet. Kolmen viikon kuluttua Partio3 ja Partio4 pelaavat samassa B-tason poolissa.

Outokummun turnaus: https://tulospalvelu.lentopallo.fi/category/TDT!vb2024isuomi/group/4/

JH